kocaeli web tasarım fiyatları, kocaeli web sitesi fiyatları, kocaeli internet sitesi fiyatları, web sitesi fiyatı nedir, web tasarım fiyatları nedir, web sitesi ne kadara yapılır,

kocaeli web tasarım fiyatları, kocaeli web sitesi fiyatları, kocaeli internet sitesi fiyatları, web sitesi fiyatı nedir, web tasarım fiyatları nedir, web sitesi ne kadara yapılır,

kocaeli web tasarım fiyatları, kocaeli web sitesi fiyatları, kocaeli internet sitesi fiyatları, web sitesi fiyatı nedir, web tasarım fiyatları nedir, web sitesi ne kadara yapılır,

Web Tasarım Fiyatları Günümüzde web tasarımın önemi git gide artarken tabi ki fiyatları da ciddi önem kazanmaktadır. Örneğin: Google.com.tr arama motorunda web sitesi fiyatı, web tasarım fiyat listesi, web tasarım fiyatları gibi birkaç anahtar kelime ile araştırma yaptığınızı düşünelim. Yapmış olduğunuz araştırmalar sonucunda karşınıza çıkan bazı sonuçları tek tek aradığınızı düşünelim. Aradığınız firmaların hepsi birbirinden farklı ve alakası olmayan, belirli ölçütleri taşımayan fiyatları almanız tabi ki mümkündür. Bu almış olduğunuz alakasız ve ölçüsüz fiyat farkları neden vardır. Peki gerçekte web tasarım fiyatlarını belirlerken birçok özelliği ve etkenleri hesaba katmak şarttır. Böyle olmadığı sürece fiyat politikalarında birlik sağlanamayacağı için, web tasarım yaptırmak isteyen firmalar ve vatandaşlar ciddi anlamda aldatılmış ve mağdur edilmiş olacaktır.

Web Tasarım Fiyatlarını Belirlemek. Web tasarım fiyatları tespit edilirken hangi soruları cevaplamak gerekmektedir;

-          Yapılacak web sitesi hangi amaçla kullanılacak?

-          Web sitesi özgün bir tasarım mı olacak?

-          Güncellenebilir bir internet sitesi yapısında mı olacak?

-          Yazılım kişiye ve firmaya özel arka planda çalışacak özellikte mi olacak?

-          Belli başlı bazı kelimelerde arama motorlarında üst sıralarda çıkması planlanıyor mu?

-          Ürün satışı yapılacak bir web sitesi mi istiyorsunuz?

-          Ürün satışının ödemesi web sitesi üzerinden mi alınması isteniyor?

WEB TASARIM FİYATLARI

Gerçekte burada şu an saymayı gerek görmediğimiz birçok özellik web sitesinin fiyatını etkileyen etmenlerdir. Şimdilik yukarıda sorduğumuz soruların yanıtlarını vermek sureti ile web sitesi fiyatlarını hesaplamaya gayret edelim.

Yukarıda sormuş olduğumuz soruların incelemesini yapmadan önce şunu kesin olarak belirtmeliyiz ki, web sitesi ve web tasarımı yapım işlemleri kat-i olarak mesleki bir alandır. Web sitesi ve web tasarım işleri yapmak için öncelikli olarak şirket kurmak ve vergi ödeyen sorumlu bir firma haline gelmek şarttır. Aksi takdirde taahhüt edilenler yapılmadığında mağduriyetler ve suiistimallerin arkası kesilmeyecektir. Şirket kurmadan bireysel olarak web sitesi ve web tasarım hizmetlerini yapanlar hem vergi kaçırmak yoluyla zaten firmaları ve bireyleri başta devletimize karşı yükümlülüklerini yerine getirmeyerek yanıltmaktadırlar.

Web tasarım ve web sitesi yapmak her sosyal medya kullanıcısının ve instagraf kullanabiliyorum diyenlerin yapabileceği bir iş değildir. Aksine geniş anlamda bilgi ve tecrübe gerektiren, ayrıca zaman ve emekle beraber ciddi bir para yatırımı yapılması gerekmektedir. Basit bir örnek verecek olursak, kullanacağınız programların ve lisans ücretlerinin, kullandığınız bilgisayarın yanında çok çok önemli olanı ise yeteri kadar yetkinliğe ve tecrübeye ulaşmış şahısların uzun bir zaman ciddi bir mesai ayırması gerekmektedir.

Profesyonel web tasarımı ve web sitesi hizmetini yapacak yetkinlikte ki ve tecrübesinde ki bir kişinin en düşük ortalama aylık ücreti 2000 ile 5000 TL arasındadır. Web tasarım ve web sitesi yaparken ön yüz görünüm tasarımı ile görünmeyen arka yüz yazılımı için ayrı ayrı personel çalıştırmak gerektiğini de unutmamalıyız. Bir de ciddi anlamda hedefe odaklı kaliteli seo çalışması için de tecrübeli ve konuya hâkim bir personel çalışması gerekmektedir. Bir de tabi konuya hâkim sosyal medya uzmanı da çalıştırılması gerekmektedir. Tüm bu giderlerin yanında işyeri kirası, telefon giderleri, aidat giderleri, sunucu ve daha birçok standart giderler ve görünmeyen masraflar eklendiğinde hakiki manada kaliteli hizmet etmenin maliyetini sizlerde hesaplayabilirsiniz.

Şimdi yukarıda sorduğumuz soruları cevaplayarak web sitesi fiyatlarını hesaplayalım.

Yapılacak web sitesi hangi amaçla kullanılacak?

Yapılacak web sitesi ve tasarımı birçok amaçla kullanılabilir. Web sitenizde iletişim bilgilerinizi vurgulayabilir, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi detaylandırarak tanıtabilirsiniz. Basit birkaç detaylı ürün sayfası oluşturmak ile hizmet sayfası oluşturmak arasında işe hâkim olan bizler için ciddi anlamda farklar vardır. Bu farklardan en başlıca olanları yapılacak kodlama ve veri tabanı sorgulamaları etkendir, bu etkenler emek ve ciddi bir zaman gerektirdiğinden çok farklı ve detaylı web siteleri ve web tasarımlar daha fazla ücret karşılığında yapılmaktadır. Çünkü bu hizmetler bir defa yaptım gerisi bizi ilgilendirmez mantığı ile değil bilakis yaptığı işin arkasında durarak hizmette süreklilik olduğu içindir.

Web sitesi özgün bir tasarım mı olacak?

Web sitesinin ve web tasarım sayfasının özgünlüğü ücret belirlenirken fiyata en çok etki eden kısımdır. Web sitesinin özgün tasarım olması demek gerek tasarım gerekse kodlama ve içerik olarak eşsiz aynı zamanda benzersiz bir web sitesi anlamına gelmektedir. Web sitesinin şekli, resimleri renkleri gibi özellikler aklınızdan geçebilecek her özellik tamamen firmaya özel tasarlanmaktadır. Bu süreçte ilgi görmeyen ve beğenilmeyen bölümler ve özellikler yeniden tasarlanarak düzenlenir. Firmanın talepleri doğrultusunda ihtiyaç duyulduğu her an revize edilmektedir.

Özgün bir web sitesi ve web tasarım ücreti ağır gelmiş ise bu durumda hazır paket web tasarım şablonlarından seçerek daha uygun ücretle de web sitenizi yaptırabilirsiniz. Hazır paket şablonlar daha önceden hazırlanmış veya internette ücretsiz olarak indirebileceğiniz (Word press) gibi şablonları kullanabilirsiniz. Bu konuda da size tavsiyemiz hazır pakette olsa domaine lisanslanan hazır paket web sitelerini seçerseniz özgün bir tasarımın yerini tutmasa da hepten ücretsiz web siteleri gibi işlevsiz olmayacaktır. Hazır şablonları 50 ile 100 dolar karşılığında bir rakamı ödeyerek ’te web sitesine sahip olabilirsiniz.

Güncellenebilir bir internet sitesi yapısında mı olacak?

2016’nın başlarında olduğumuz bu günlerde neredeyse hiç kullanılmayan statik web sitesi olarak tabir edilen eski model web tasarımlardır. Yaptıracağınız web tasarımlarının fiyatı tespit edilirken web sitenizin ihtiyaç halinde gerek web sitenizi yapan firma tarafından, gerekse sizin tarafınızdan güncelleniyor olup olmadığı çok önemlidir. Firma tarafından yaptıracağı web sitesinde güncelleme yapmak planlanmıyorsa bu durumda ön yüz tasarımı yapılarak web sitesi sonuçlandırılır.

Web tasarım bittikten sonra güncellemek istendiği durumunda admin yönetim paneli entegresi yapılması gerekmektedir. Bu özellik ve entegrasyon web sitesi yazılım uzmanı tarafından yapıldığı için ücreti yükseltmektedir.

Yazılım kişiye ve firmaya özel arka planda çalışacak özellikte mi olacak?

Her şeyin bedavasını veya çok çok ucuzunu internette bulmak kolaydır. Web tasarım yazılım işinde aradığınız da web sitesini ücretsiz olarak bulmak ve az biraz bilginiz varsa kendi web tasarımınızı oluşturabilirsiniz.
Hazır içerik yönetim sistemleri başlıca şunlardır;
PrestaShop, Joomla, Drupal, WordPress, Opencart, olarak bulabilirsiniz.

Ücretsiz olarak bulabileceğiniz bu sistemleri kullanarak kendinize kişisel blog açabildiğiniz gibi kurumsal bir web sitesi de yapabilmeniz mümkündür. Tabi seo çalışması istemiyorsanız.

Belli başlı bazı kelimelerde arama motorlarında üst sıralarda çıkması planlanıyor mu?

Tabi ki bu kadar işlemden sonra yaptıklarımız web sitesini yapmakla son bulmuyor. Web sitenizi başkalarına verdiğiniz kartvizite yazmak veya arama motorlarında firma adınızı yazdığınızda bulmak için yaptırmış iseniz hiç ama hiç sorun yok. Fakat ürünlerinizi ve hizmetlerinizi internet ortamında tanıtmak, pazarlamak, sipariş almak niyetindeyseniz mutlaka seo optimizasyon çalışması veya internet reklamcılığı hizmetlerinden faydalanmalı ve bir uzmana muhakkak yaptırmalısınız. Seo çalışması yaptırılmayan ya da internet reklamcılığı hizmeti alınmamış bir web sitesinden hiçbir şekilde faydalanamaz ve para kazanamazsınız.

Ürün satışı yapılacak bir web sitesi mi istiyorsunuz?

Örnek olarak ürünlerinizi internet aracılığı ile satın alabilecekler mi. Müşteriler web sitenize girip ilgilendikleri ürünleri seçerek sepete ekleyebilecekler mi? Kim bilir belki de ürünler için sipariş formları kullandırarak sipariş verilmesini istiyor olabilirsiniz. Her şartta ve koşulda ürünlerinizin web siteniz üzerinden pazarlamasını yapacaksanız ona göre her iki özelliğin farklı birer maliyeti olacaktır. Web tasarım fiyatları doğal olarak etkilenecektir.

Ürün satışının ödemesi web sitesi üzerinden mi alınması isteniyor?

İnternet sitenizden kredi kartıyla online ödeme almak istiyor olabilirsiniz. Web siteniz için bu durumda özel bir yazılım yapmak şart olmaktadır. Kredi kartı ile alışveriş yaptırabilmeniz için ayrıca SSL sertifikası da kullanmanız gerekecektir. SSL sertifikası için bir adet statik İP adresi almanız ve uygulamanız gerekmektedir. Bu yazıda sözünü etmediğimiz bir konu da alan adı ve hosting veya sunucu fiyatını da web sitesi fiyatına da eklemeniz de fayda var. Daha fazla kafanızı karıştırmadan olması gereken fiyatları sizlere aşağıda listeliyorum.

Hazır web sitelerinin fiyat listesi şu şekildedir.

Hazır şablon web sitesi fiyatlarımız : 299 TL ile 601 TL arasındadır.
Hazır e ticaret sitesi fiyatlarımız       : 799 TL ile 2.000 TL arasındadır.

Konsept web sitelerinin fiyat listesi şu şekildedir.

Şirket sitesi     : 1499 TL ile 4001 TL aralığındadır.
E ticaret sitesi :
1299 TL ile 8001 TL aralığındadır.
Özel projeler    : Firmadan firmaya, istekler ve özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. Sonuca gelirsek her şartta bütçenize uygun bir web sitesine sahip olmanız mümkündür. Fakat rakiplerinizden farklı olmak ve fark atmak istiyorsanız web tasarımı siteniz için ciddi bir bütçe ayırmalısınız.