Kocaeli grafik tasarım, Kocaeli grafik tasarım firmaları, Kocaeli grafik tasarım yapanlar

GRAFİK TASARIM

Zamanımızda bilgisayarlarda özel (Adobe photo shop, Corel Drav, İndizayn) gibi programlarla yapılan grafik tasarım çizim çalışmalarına vektörel tabanlı çalışmalar denmektedir.
Grafik Tasarımda Vektörel Tabanlı Çalışmalar
Örnek olarak logo çizmek, broşür, katalog, grafik animasyonların yapılması ve bu tür çalışmalar sınıfına girer. Resim veya video üzerinde yapılan çalışmalara var olan materyallerin uygulamalara vektörel tabanlı çalışmalar girmiyor, biz buna grafik tasarım değil, tasarım çalışması diyoruz.
Sayfa Tasarımları
Dergi, katalog, broşür ve el ilanı tarzı yapılan tasarımlar sayfa tasarımlarıdır. Gerek vektörel çalışmalar ile gerek sayfanın göz alıcı bir duruma getirilmesi fotoğraflarla desteklenerek sonucu ortaya çıkan çalışmalardır. Genellikle basılı yayınlar için hazırlanırlar.

Web Tasarımları

Web tasarım konusunda önemli olan web sayfasının görselliğinin önceden oluşturularak hazırlanmasıdır. Baskılı yayınlardan farkı web sayfasında işletilen kodların olması grafik tasarımsınıfına girmiyor web sayfası çalışması sınıfına giriyor, amaç resimlerin ve veya videoların internet ortamında internet kullanıcısına en hızlı şekilde ulaştırılması esastır.